• Erasmus + pre angličtinárov z malackej Dérerky

• Žiaci z Dérerky pôjdu opäť do sveta! Na roky 2014 - 2016 získala totiž Základná škola Dr. J. Dérera grant v rámci nového európskeho programu pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport Erasmus +.

Náš projekt Bags to do in your city stojí na školskom partnerstve a medzinárodnej spolupráci medzi európskymi školami. Cieľ školských partnerstiev spočíva v posilnení európskej dimenzie vo vzdelávaní prostredníctvom aktivít nadnárodnej spolupráce medzi školami. Zapojenie sa do partnerstva poskytuje žiakom a učiteľom jedinečnú možnosť komunikovať v cudzom jazyku, nadviazať medzinárodné priateľstvá, ba aj zvýšiť motiváciu k štúdiu jazyka.

V nadchádzajúcich dvoch školských rokoch budeme spolupracovať s partnerskými školami z Turecka, Poľska, Španielska, Talianska, Dánska a Portugalska. Naša škola - Základná škola Dr. J. Dérera – sa stala i koordinátorom celého projektu.

Prostredníctvom projektových činností sa predstavia partnerské krajiny, regióny i jednotlivé zúčastnené mestá.  Uskutočnia sa i medzinárodné výmeny žiakov. Žiaci budú spoznávať podobnosti a rozdiely v štýloch života obyvateľov partnerských krajín, v činnostiach sa bude zdôrazňovať porozumenie odlišnosti kultúr. Počas trvania projektu budú žiaci spolupracovať so zahraničnými kamarátmi na stanovených úlohách s využitím prostriedkov IKT. Niektorí žiaci sa s úlohami popasujú spolu so zahraničnými kamarátmi priamo v školách počas výmeny v partnerských krajinách.

Veríme, že pripravovaný projekt žiakov zaujme. Azda sa nám s partnerskými školami postupne podarí naplniť všetky stanovené ciele projektu. Jeho najväčším prínosom bude, ak žiaci okrem nových poznatkov a úžasných zážitkov spoznajú i rovesníkov, s ktorými  zostanú v kontakte aj po skončení projektu.

Viac o aktivitách uskutočňovaných v rámci projektu sa dozviete na webovom sídle:

PaedDr. Milada Kristínová