• Naši žiaci v Novej Scéničke

• Divadlo Nová scéna ponúka deťom základných škôl unikátnu možnosť na vlastnej koži zažiť, ako vzniká divadelné predstavenie. Túto príležitosť využili aj žiaci 3. C a 4. C v stredu 26. októbra 2022. V štyroch skupinkách si pod vedením hercov Divadla Nová scéna pripravili krátke predstavenie v kostýmoch a svoj výtvor predviedli spolužiakom. Super predpoludnie!

• EKOTOPFILM aj s nami

• Druháci a žiaci 3. A, B si v stredu 26. októbra 2022 pozreli v malackom kine tri filmy s environmentálnou tematikou: Zvláštny zločin pána Jaya, Bo a smeti, Ekosystém plastov. Potom o situáciách ohrozujúcich naše životné prostredie aj debatovali. Vďaka festivalu EKOTOPFILM za inšpiratívne predpoludnie.

• Šiestaci a siedmaci vo veľkom laboratóriu

• Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka sa v utorok 25.októbra 2022 vybrali do Brna. V tamojšom VIDA centre si mohli povedať: "Ajhľa, tak takto to funguje!" Cieľom návštevy brnianskeho vedecko-zábavného parku bolo vyskúšať si v praxi to, o čom žiaci čítali, počuli, videli v prezentáciách či vo filme. Dozvedeli sa viac o rôznych prírodných, technických javoch či ľudskom tele.

• Šarkaniáda v ŠKD

• Slnečné októbrové dni ponúkli našim deťom príjemné spoločné zážitky. Jednotlivé oddelenia ŠKD sa vybrali do Zámockého parku, aby v povetrí popreháňali svoje šarkany. Vydarené popoludnia!

• Hovorili sme o jedle

• V týždni od 10. októbra 2022 sa 332 žiakov našej školy zapojilo do projektu Hovorme o jedle. Rozprávalo sa o pečive, ovocí a zelenine, mlieku, strukovinách či o zdravom spôsobe stravovania. Žiaci čítali, písali, kreslili, počítali, tvorili, strúhali, krájali, sušili, varili aj ochutnávali.

• Siedmaci na potulkách za históriou

• Vo štvrtok 20. októbra 2022 sa žiaci 7. A a 7. B vybrali do Borského Mikuláša, aby sa dozvedeli viac dozvedeli o básnikovi Jánovi Hollom. Potom pokračovali do Hlbokého, kde si pripomenuli uzákonenie spisovnej slovenčiny v roku 1843 i pôsobenie  štúrovcov. Siedmakom sa veľmi páčilo aj v Košariskách. Osobnosť Milana Rastislava Štefánika je inšpiratívnou aj pre našich žiakov.

• Šiestaci v Mikulčiciach

• Príjemný jesenný deň strávili žiaci 6. ročníka v utorok 18. októbra 2022 pri rieke Morave na valoch, ktoré kedysi chránili obydlia našich predkov. Šiestaci sa vybrali za veľkomoravskou históriou, ktorá je rukolapná práve v Mikulčiciach. Poobzerali si archeologické nálezy, dozvedeli sa o budovaní kostolíkov, hovorili o staroslovienčine aj hlaholike či príchode Konštantína a Metoda na naše územie. Z vyhliadky im priaznivé počasie doprialo úžasné pohľady. Podnetná exkurzia!

• Planetárium u nás

• Slnečná sústava je planetárny systém hviezdy menom Slnko. V ňom sa nachádza aj naša domovská planéta Zem. Štvrtáci a deviataci sa v stredu 12.10.2022 prostredníctvom prednášky dozvedeli viac o tejto sústave a návšteva mobilného planetária, ktoré vyrástlo v našej telocvični, priblížila vzdialený vesmír. Zaujímavá hodina prírodovedy a fyziky.

• Deň mlieka v našom ŠKD

• Koncom septembra si každý rok školy pripomínajú výnimočný deň - Svetový deň mlieka v školách. Podstata tohto dňa spočíva v podpore konzumácie mlieka ako dôležitej súčasti výživy detí. V poslednú septembrovú stredu si deti v ŠKD pripili pohárom mlieka a pripomenuli si tento deň rozhovormi, tvorivými výtvarnými prácami, zábavno-vedomostným popoludním, kvízom, súťažami spojenými s ochutnávkou mliečnych výrobkov. Mňam, to bola dobrota!

• V septembri za kultúrou

• Festival Zejdeme sa na hambálku poskytol viaceré zážitky aj našim žiakom. 19.09.2022 sa žiaci I. stupňa zoznámili s udatnou posádkou z Divadla Žihadlo, žiaci 6. a 7. ročníka prostredníctvom nitrianskeho Nového divadla spoznali 20.09.2022 Zlodejku kníh, ôsmaci a deviataci sa 21.09.2022 stretli s tvorbou Shakespeara v komédii Oko za oko Divadla Colorato. V stredu 28.09.2022 sa žiaci 2. B a 3. A vybrali do Literárnej kuchyne MCK. Dozvedeli sa o vzniku ilustrácií v knihách. Stretli sa totiž so spisovateľkou, ilustrátorkou a vydavateľkou kníh Danicou Paulíčkovou.